Perdorni Uiski Per Te Pasur Nje Lekure Te Bukur

Ne ditet e sotme shume individe ne mbare boten po perdorin uiski per kujdesin e lekures se tyre. Ne perzierje te disa perbersve te tjere ne uiski mund te krijoen maska te cilat ju ndimojne per te pasur nje fytyre shume rrezatuese dhe akoma me te paster ku iu jep nje pamje te qete dhe shume rinore. Ne vijim te ketij lajmi do te gjeni kombinime te cilat jane teper te thjesha per te pergatitur maskat tuaja me uiski. Ajo cka eshte e rendesishme ne kete metode te re asnjehre sduhet te harroni qe uiski duhet te holloet me disa perberes te tjere perpara se te aplikoet ne fytyren tuaj. ja disa nga metodat te cilat jane teper te thjeshta.

Uiski i perziere me kos – Merrni nje luge caji uiski dhe hidheni ne nje gjysme gote uje dhe shtoni pak leng limoni ne te. Aplikojeni ne fytyren tuaj dhe lereni per 20 minuta kete maske te krijuar me kos nje luge caj uiski dhe pak leng limoni. Me pas shplajeni fytyren tuaj mire me uje te ftote dhe menjehere do te shikoni lekuren tuaj e cila do te jete me rrezatuese pas ketij trajtimi.

Uiski me Kastravec – Duke copetuar nje kastravec pasi ta keni bere ne te shtoni nje luge gjelle me uiski. Duhet perzier mire dhe me pas aplikojeni ne fytyren tuaj. Per 5 minuta pastrojeni fytyren tuaj e me pas lajeni me uje te bollshem.

Uiski me Uje – Mbushni nje gjysme gote uje dhe ne te shtoni dy luge caji me uiski. Duke krijuar kete perzierje merni nje pambuk te paster dhe pastroni fytyren tuaj per 5 minuta me radhe.

Be the first to comment

Leave a Reply